IDEA


Zapach opowiada historie i przywołuje wspomnienia. Gdy pomyślę o zapachach, które najbardziej zapadły mi w pamięć, od razu przenoszę się do Bazyliki Świętego Piotra na Watykanie. Gdy mieszkałem w Rzymie, bardzo często przychodziłem tam, by na chwilę zostawić w tyle tętniące życiem miasto. Nigdy nie zapomnę woni chłodnego marmuru i przenikającej powietrze atmosfery spokoju, dostojeństwa i łączności z poprzednimi pokoleniami. Zawsze marzyłem, by odtworzyć ten zapach.

Tworzeniem świec postanowiłem jednak zająć się po wizycie w innym miejscu – paryskim showroomie Ricka Owensa. Tam dominował kolejny zapach, który zawsze będzie w mojej pamięci. Zupełnie unikatowy, intensywny, inspirowany włosiem konia, dopasowany do tematyki ówczesnej kolekcji. Wtedy uderzyło mnie, jak istotne znaczenie dla charakteru miejsca mają zapachy i zacząłem zastanawiać się, dlaczego tak dużo uwagi poświęca się perfumom, a relatywnie niewiele świecom, które nadają zapach miejscu, w którym przebywamy.

Od początku moim zamiarem było więc stworzenie marki, która stanie się odpowiednikiem modowego haute couture w świecie zapachów. Marki, która dostarczy świece najwyższej jakości –dobranych składników, zarówno pod kątem sposobu wykonania, dojrzałości całego konceptu, jego oprawy wizualnej, przemyślanych inspiracji, które sprawią, że każdy produkt to niepowtarzalna opowieść.

Tak narodziła się marka GREYHOUND CANDLE.Za sprawą GREYHOUND CANDLE chcę oddać hołd tradycji najlepszych europejskich manufaktur, w których do każdego wytwarzanego przedmiotu podchodzono z pietyzmem i należytą uwagą. Uważam, że na takie podejście wciąż jest miejsce, co więcej, że dziś w epoce masowości, jest ono jeszcze cenniejsze. W przypadku świec GREYHOUND CANDLE znaczenie ma wszystko: od szkła przez naturalny wosk po knoty zapewniające długie użytkowanie.  


Każda z oferowanych przez GREYHOUND CANDLE świec, to efekt mojej wielomiesięcznej współpracy ze specjalistami w danej dziedzinie. W komponowaniu zapachów pomagają mi senselierzy z Grasse, światowej stolicy perfum. Szkło zamawiam w polskiej hucie z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, a opakowania w wytwórni, która ma na koncie współpracę z takimi markami jak Chanel. Wspaniałe ilustracje towarzyszące świecom wykonywane są ręcznie metodami takimi jak gwasze, wycinanki i grattage.Łatwo zauważyć, że w całej filozofii GREYHOUND CANDLE można znaleźć liczne nawiązania do tradycji – nie tylko w podejściu do produkcji, którą cechuje rzemieślniczy kunszt i oddanie, ale i w samych zapachach świec, które inspirowane są europejską historią, dziedzictwem kulturowym, duchowością czy rytuałami z różnych stron świata. W końcu same świece ze względu na swój charakter, mają bezpośredni związek z ogniem, odsyłają do czegoś pierwotnego, a tym samym kojącego, wypełniając pomieszczenie ciepłem, budząc zmysły.

Przeszłość to jednak oczywiście nie wszystko. GREYHOUND CANDLE to marka, która stara się osiągnąć idealną symbiozę między historią a nowoczesnością, łącząc to, co najlepsze we współczesnym wzornictwie i technologii, z tym, czego warto uczyć się od wcześniejszych pokoleń.


Sebastian Flak                                            


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl